Marian Turski na gali FASPE w Nowym Jorku

Ponad 200 gości pojawiło się 5 marca 2018 roku na gali nagrody FASPE w Nowym Jorku. FASPE (Fellowships at Auschwitz for the Study of Professional Ethics) jest programem, który oferuje stypendia studentom studiów biznesowych, dziennikarskich, prawniczych, medycznych i religijnych, którzy działają aktywnie w swoich dziedzinach. Tegoroczną nagrodę za etyczny wymiar przywództwa otrzymał pośmiertnie Emanuel Ringelblum - historyk i działacz społeczny, inicjator grupy Oneg Szabat i powstania jedynego w swoim rodzaju Archiwum Ringelbluma. Nagrodę, w imieniu Emanuela Ringelbluma oraz całej grupy Oneg Szabat odebrał Marian Turski, wieloletni Przewodniczący Rady Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN oraz Wiceprzewodniczący naszego Stowarzyszenia. Odbierający nagrodę został przedstawiony zebranym przez prof. Barbarę Kirshenblatt-Gimblett. 

      

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dzień przed galą Marian Turski spotkał się z ponad setką absolwentów FASPE, i opowiedział zebranym o swoich doświadczeniach zawodowych i życiowych. Spotkanie odbyło się na wydziale podyplomowym studiów dziennikarskich Uniwersytetu Columbia. 

Wszystkich zainteresowanych działalnością programu FASPE zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej: http://www.faspe-ethics.org/ 

 

 

Zdjęcia: Melanie Einzig Photography