Rozmowy o literaturze. Spotkania klubu czytelniczego na Łące Leśmiana

30 lipca (poniedziałek), godz. 18.30, wstęp wolny, zgłoszenia: eopawska@polin.pl

"Dziedzictwo. Historia prawdziwa" Philipa Rotha to intymna, otwarcie autobiograficzna powieść, będąca literacką próbą przyjrzenia się relacji z umierającym ojcem, a jednocześnie stanowiąca barwny opis życia w Stanach Zjednoczonych w latach 30. i 40. XX wieku. Roth jest uznawany za najwybitniejszego twórcę współczesnej prozy amerykańskiej, napisał m.in. „Kompleks Portnoya”. 

Uczestników spotkania prosimy o zapoznanie się z tekstem. Książki są dostępne w bibliotece muzeum polin >>


Justyna Sobolewska - krytyczka literacka, dziennikarka tygodnika POLITYKA. Ukończyła Polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim, pracowała w "Przekroju" i "Dzienniku". Zasiada w jury Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej „Silesius” i Nagrodzie im. Witolda Gombrowicza. W 2012 roku ukazała się wydawnictwie POLITYKI jej "Książka o czytaniu, czyli resztę dopisz sam". Laureatka PIK-owego Lauru przyznawanego przez Polską Izbę Książki za promocję czytelnictwa.

Piotr Paziński - pisarz i krytyk literacki, autor dwóch powieści "Pensjonat" (2010) i "Ptasie ulice" (2013), laureat Paszportu Polityki 2009 i Europejskiej Nagrody Literackiej 2012 oraz redaktor naczelny dwumiesięcznika "Midrasz".

 

Projekt  „Cykl plenerowych wydarzeń kulturalnych i rekreacyjnych Łąka Leśmiana – II edycja” współfinansuje m.st. Warszawa

 

 

 

 

 

 

Organizator

 

 

 

 

Partner